Αποτελέσματα αγώνων και τις νικήτριες ομάδες της Α΄ Φάσης του Πανελλήνιου Σχολικού Πρωταθλήματος

Παρακαλώ δείτε στο συνημμένο τα αποτελέσματα των αγώνων και τις νικήτριες ομάδες της Α΄ Φάσης του Πανελλήνιου Σχολικού Πρωταθλήματος για μαθητές και μαθήτριες Λυκείων 2015 ομάδες του Νομού μας θα αγωνιστούν με τις αντίστοιχες του Ρεθύμνου διεκδικώντας την πρόκριση τους στον τελικό για την Κρήτη και μέσω αυτού για τους τελικούς Ελλάδος. Θυμίζουμε ότι σε περίπτωση πρόκρισης στους τελικούς Ελλάδος και κατάληψης μιας από τις τρεις πρώτες θέσεις άμεσα οι συμμετέχοντες επωφελούνται από το Μπόνους Μορίων για την εισαγωγή τους στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση!!!

Οι Αγώνες που οι Σχολικές μας ομάδες θα δώσουν στη συνέχεια, τουλάχιστον με τον μέχρι τώρα προγραμματισμό είναι:

01-03-2016 στο Κλειστό Γυμναστήριο ΛΙΝΤΟ Ηρακλείου η Πετοσφαίριση με την Ομάδα Κοριτσιών να αγωνίζεται τα ημιτελικά στις 10:30 και αυτή των αγοριών στις 12:00. Σε περίπτωση πρόκρισης τους θα αγωνιστούν στις 16:00 στους Τελικούς,

09-03-2016 στο ίδιο γήπεδο και με το ίδιο πρόγραμμα οι Ομάδες της Καλαθοσφαίρισης και

21-03-2016 στο Ρέθυμνο με ανάλογο πρόγραμμα οι ομάδες Ποδοσφαίρου.

Η ομάδα Φυσικής Αγωγής Λασιθίου